Wpisy

 • środa, 30 maja 2012
 • wtorek, 29 maja 2012
  • Ciasto kokosowo - orzechowe

   Przepis na to ciasto pochodzi z Nowego Jorku. Ponownie odwiedziliśmy Magnolię Bakery. Czas w tym miejscu się chyba zatrzymał. Lokal wciąż wyglądał tak samo, a w ogromnych witrynach czekały uwięzione ciasta błagając przychodzących o uwolnienie. Chyba najgorsze jest to, że my nawet nie byliśmy wtedy głodni, ale nasze oczy tak bardzo chciały coś zjeść...

   ciasto kokosowo - orzechowe

   magnolia bakery new york

   Ostatecznie zdecydowaliśmy się na sernik dyniowy z orzechami pecan i na sernik z białą czekoladą i orzechami macadamia. Do tego na wynos ciasto kokosowo orzechowe i po prostu brownie.

   magnolia bakery new york

   magnolia bakery new york

   magnolia bakery new york

   magnolia bakery new york

    

   Tak naprawdę to udało nam się zjeść na miejscu tylko jeden kawałek, a resztę zapakowaliśmy na drogę. Tego dnia czekała nas wyprawa na Coney Island, ale to tym wkrótce...

   Ciasto kokosowo - orzechowe tak mnie zachwyciło, że odtworzyłam je w domowych warunkach. Myślę, że będzie idealne "w drogę" kiedy ciastko trzeba po prostu wziąć w rękę i jeść.

   

   Ciasto kokosowo – orzechowe

   opakowanie ciastek digestive

   80g masła

   orzechy włoskie (lub laskowe lub jakiekolwiek inne)

   400g wiórków kokosowych

   1 puszka mleka skondensowanego słodzonego

    

   Ciastka drobno pokruszyć. Masło roztopić i wymieszać razem z pokruszonymi ciastkami. Małą blachę wyłożyć folią aluminiową lub papierem. Wyłożyć na nią masę z ciastek i masła dokładnie dociskając. Orzechy posiekać. Raz włożyłam całe i potem ciasto się kruszyło przy krojeniu. Uwierzcie nie musi być drobno. Orzechy wyłożyć na pokruszone ciastka. Wiórki kokosowe wymieszać dokładnie z puszką mleka skondensowanego i wyłożyć na orzechy. Całość zapiekać około 15-20 minut w temperaturze 180 stopni. Raczej nie polecam termoobiegu, bo za bardzo wysuszy i tak suche ciasto. Po wystudzeniu kroić na kwadraty.

      

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Ciasto kokosowo - orzechowe”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   urbanska_anna
   Czas publikacji:
   wtorek, 29 maja 2012 20:03
  • Podsumowanie Restaurant Day

   Mam czasem wrażenie, że żyję w innej strefie czasowej na planecie „Mama”. To dzieci regulują mój rytm dnia. Każdego dnia mam wiele planów – takich tylko dla siebie, które w ciągu doby ulegają licznym zmianom. A to zabawa, a to guz na czole, a to wylany koktajl na dywan itd. I wszystko się zmienia. Nadchodzi wieczór, gdy odliczamy już czas do pójścia spać i... najczęściej usypiam razem z nimi. Budzę się w nocy i nie wiem, czy spać dalej czy wstać...

   dziś wstałam...

   puga restaurant day

   Ostatnie wpisy dotyczyły Restaurant Day. Słowem podsumowania chciałam Wam pokazać kilka zdjęć by Małgorzata Opala. Poza tym, że ją uwielbiam jest moim fotograficznym GURU! Jeśli jesteście czytelnikami Food&Friends to zdjęcia jej autorstwa możecie tam znaleźć. 

   puga restaurant day babeczki

   Chciałabym też zdementować, że...

   Autorką bloga jestem wciąż ja, a nie Ola Gerlach :) (a taka wiadomość pojawiła się w Gazecie Wyborczej)

   Garnek i patelnia – wbrew temu, co „mówi” lokalna WTK – nie były moimi wymarzonymi atrybutami z dzieciństwa. Tak naprawdę chciałam zostać nauczycielką. I zostałam :) choć nigdy później w szkole nie pracowałam.

   Organizatorką tej imprezy była Ola. Niezależnie od pomocy wielu znajomych to właśnie ona sprawiła, że mieliśmy możliwość uczestniczenia w tym i bycia w tym dniu w tym miejscu, za co jej bardzo dziękuję :)

   anna urbańska teatr gotowania

   Jeśli chcielibyście zobaczyć więcej zdjęć zapraszam Was tutaj.

   Jeśli spodobał Wam się ten pomysł – sami możecie zostać właścicielami jednodniowej restauracji. Już 19 sierpnia kolejny Restaurant Day!!!

   ps. Biorąc pod uwagę porę nie proponuję Wam już nic słodkiego, ale do południa postaram się zamieścić przepis na jedno z ciast serwowanych w ubiegłą sobotę.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Podsumowanie Restaurant Day”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   urbanska_anna
   Czas publikacji:
   wtorek, 29 maja 2012 02:21

Tagi

Kanał informacyjny

Durszlak.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i blogi